Віртуальні мандрівки

Національний літературно-меморіальний музей Г. Сковороди


Музей-садиба  І. Котляревського

У цій садибі в самісінькому центрі Полтави народився основоположник сучасної української мови – Іван Котляревський. Тут він прожив усе своє життя. У цій садибі Іван Котляревський писав свою славнозвісну  «Енеїду», що принесла йому безсмертя. Тут він організовував літературні вечори, під час яких зачитував фрагменти поеми полтавчанам. Дім, у якому народився та прожив своє життя письменник, відбудований за малюнком іншого українського генія – Тараса Шевченка.
Проте Іван Котляревський – це не лише «Енеїда». Він учителював, грав на скрипці, досконало володів французькою, знав латину, давньогрецьку, перекладав Сафо, заснував перший у Полтаві театр і водночас… довгий час вірно служив у царському війську.
Ця постать, за якою – атмосфера епохи, варта того, щоб дізнатися про неї більше.
(За матеріалами інтернет-газети "День")

Національний музей  Т. Шевченка

Музей  "Кобзаря" Тараса Шевченка


Шевченківськими місцями


Національний музей-заповідник М. Гоголя


 Розташований у колишньому будинку Івана Франка, де він мешкав із 1902 по 1915 рік. Музей організовує і проводить щорічні «Франківські читання», на яких з франкознавчими доповідями виступають співробітники музею та інших наукових установ.
 

 Музей родини Івана Франка

Для родинного музею Франків у Києві розробили 3D-тури з аудіогідами  чотирма мовами: українською, англійською, німецькою та російською. Створенням проєкту займалась компанія AERO3D.

Віртуальна екскурсія дає змогу побачити планування і Dollhouse музею, виміряти відстань від будь-якої точки виставкового залу, пройтися кімнатами і подивитись експозицію, розглянути архів документів, листів і фотографій. Використовуючи технологію VR можна погуляти музеєм не виходячи з дому.

 Музей складається з п’яти залів: 

зала № 1 «Іван Франко у Києві» розповідає про перебування письменника у столиці у 1885,1886 і 1909 роках; 

зала № 2 «Нащадки Франка» – про дітей та онуків Каменяра; 

зала № 3 «Тарас Франко» – про другого сина І. Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі і працював у Києві; 

зала № 4 «Іван Франко у малярських практиках сина» – про невідому широкому загалу колекцію малярських практик Тараса Франка; 

зала № 5 «Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка» – про діяльність Фонду, реалізовані проєкти та ініціативи.

Віднині віртуальну 3D-мандрівку родинним помешканням Франків у Києві можна здійснити на сайті www.frankovi.com.ua 

   Запрошую на гостини до Панаса Мирного!

За  кількістю особистих, меморіальних речей господаря садиба Панаса Мирного  - одна з найбагатших в Україні. Якщо з його  творчістю ми більш-менш знайомі, то якою людиною був він,  не знає майже ніхто. Сам Панас Рудченко (справжнє прізвище) не любив розповідати про себе й нікому не дозволяв публікувати бодай якісь дані зі своєї біографії. Із екскурсії ви дізнаєтеся про чин Панаса Рудченка - дійсного стацького радника, порівнюючи до військового, -  це звання генерала. А ще дізнаєтесь, за що письменник отримував зарплату 120 рублів на місяць та чому писав ночами.

Музей Панаса Мирного (подорож друга)

Продовжуємо гостювати у садибі  Панаса Мирного. Цікаві факти про особистість письменника: чому одружився в 40 років; за що покохав свою дружину  (молодшу на 14 років); чому возився зі своїм парубоцьким мисником, як дівка з приданим; яка доля спіткала трьох синів Панаса Мирного.


Музей-заповідник  М. Коцюбинського


Квартира-музей  П. Тичини


Літературно-меморіальний музей  М. Рильського


Музей Уласа Самчука


Літературно-меморіальний музей Олександра Довженка, Сосниця


Музей-садиба Катерини Білокур


Національний Музей Народного Мистецтва Гуцульщини та Покуття


Музей грошей Нацбанку України

Немає коментарів:

Дописати коментар