Новим директором Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) призначено Вадима Карандія. Як повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт, до цього В.Карандій очолював державне підприємство "Інфоресурс", а раніше обіймав посаду заступника директора УЦОЯО.
Про це під час брифінгу 25 вересня повідомив міністр освіти Сергій Квіт.
За словами міністра, в УЦОЯО найближчим часом також буде оновлена матеріальна база. Вже у поточному році уряд виділив на ці цілі 10 млн грн, повідомив Квіт на брифінгу.
Крім того, не виключив глава Міносвіти, що для ЗНО 2016 року можуть бути складені нові тести.
Міністерством освіти і науки розроблено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Документ містить ряд новацій, які після їх громадського обговорення, можуть стати нормами, що встановлять правила вступної кампанії у 2016 році.
Зокрема, проектом документа передбачено, що абітурієнти, які вступатимуть до українських вишів для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань, на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання, подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі.
В український прокат вийшов новий документальний фільм про знаменитого українського кінорежисера Олександра Довженка. Пише Zaxid.net.Його фільми входять до списків найкращих фільмів усіх часів. Перші роботи, такі як «Сумка дипкур’єра», «Звенигора» і «Арсенал», Довженко знімає на Одеській кіностудії. Саме цьому періоду у його житті присвячена картина.
Режисером картини став Артем Антонченко, отримавши президентський грант для молодих кінематографістів. У документальному фільмі використано прийом реконструкції, коли деякі сцени зіграні акторами.
Роль Олександра Довженка виконав харківський музикант Сергій Бабкін, лідер групи «5`Nizza». У фільмі також взяли участь Сніжана Бабкіна, Богдан Бенюк, Максим Фірсенко, Вадим Костроменко, Михайло Іллєнко.
Зйомки проходили в Одесі, там же, де і починав свій творчий шлях Довженко.Тривалість картини – 25 хв.
20 вересня виповнилося 13 років з дня загибелі актора і режисера Сергія Бодрова-молодшого. Цього року відомому всій країні "брату" було б 43 роки. Але, прихований під льодовиком в Кармадонській ущелині, він так і залишився вічно молодим. Неговірким, суворим хлопцем, битким за правду.
Таке рішення на засіданні 38 сесії Івано-Франківської облради підтримали 62 депутатів.
«З метою вшанування 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка, на честь якого було перейменовано місто пропонуємо наступній 2016 рік в області проголосити роком Івана Франка», - зазначив начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.
Після обговорення титулів відомого письменника, депутати прийняли рішення 2016 рік проголосити роком Івана Франка.
На відомому телеканалі "1+1" щосереди о 8.50 дивіться ранкові експрес-уроки української мови, де невимушено і по-сучасному Олександр Авраменко (автор більше 70 наукових статей, посібників, підручників, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка ) вчитиме рідної мови.
З цієї нагоди в столичному кінотеатрі «Україна» відбудеться ювілейна прем’єра відреставрованої версії кінострічки. Оргкомітет ювілею, очолюваний віце-прем’єр-міністром і міністром культури В’ячеславом Кириленком, запланував й інші акції. Серед них — широкий показ фільму на телебаченні та у великих містах України, виставка в Національному художньому музеї, випуск ілюстрованого буклету... Крім того, відбудуться ювілейні урочистості у Верховині, тих місцях Івано-Франківщини, де й було знято фільм. Традиційний день українського кіно на Національній кіностудії імені О. Довженка так само буде присвячено ювілею "Тіней..."